Diagnostika, neauglības iemeslu izpēte

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem, no neauglības cieš no 50 līdz 80 miljoniem sieviešu. Tas nozīmē, ka ar problēmām saskaras katrs septītais laulātais pāris.

Diagnozi „Neauglība” nosaka, ja, pēc divpadsmit mēnešiem regulāras dzimumdzīves bez kontracepcijas izmantošanas, neiestājas grūtniecība. Ja sieviete ir vairāk nekā 30 gadus veca, novērošanas periods saīsinās līdz sešiem mēnešiem.

Pastāv vairāki neauglības veidi: sieviešu, vīriešu, jauktā tipa neauglība. Tādēļ sākumā jāveic izmeklējumi neauglības iemeslu noteikšanai. Tos jāveic ne tikai sievietei, bet arī vīrietim.

Sieviešu izmeklējumi

Pirmās konsultācijas laikā ārsts-reproduktologs apkopo anamnēzi un, pēc padziļinātas sarunas, pacientei nosaka analīzes un izmeklējumus, lai noteiktu neauglības iemeslu.
Tie var būt:
– hormonu līmeņa izmeklējumi,
– tādu infekciju noteikšana, kas tiek nododas dzimumceļā,
– olvadu caurejamības noteikšana,
– retāk, bet tomēr, tiek veikti arī papildus dzemdes dobuma (histeroskopija) un vēdera dobuma (laproskopija) izmeklējumi.

Vīriešu izmeklējumi

Norādījumi spermas parauga nodošanai

 

Vispārīgā informācija

 

Spermas paraugs janodod pēc vismaz 2 dienu, bet ne vairāk ka 7 dienu ilgas seksuālās atturēšanās. Ja nepieciešams nodot papildus paraugus, tad jāievēro nemainīgs atturēšanās periods. Spermas paraugs jānodod masturbējot, neizmantojot nekādas palīgierīces vai palīgvielas, ja vien tās nav nozīmējis ārsts. Gatavojoties spermas analīzēm jāpiekopj veselīgs dzīvesveids. Spermas kvalitāti negatīvi ietekmējošie faktori galvenokārt ir: smēķēšana, alkohols, narkotikas, karstas vannas un pirtis, dažādi medikamenti, steroīdi. Sperma jāsavāc Laboratorijas izsiegtajā trauciņā, kas ir īpaši paredzēts spermai, jo nav toksisks spermatozoīdiem. Nekādā gadījumā, ejakulāta savākšanai, nedrīkst izmantot stikla vai citus traukus, kuru toksicitāte nav pārbaudīta. Veicot spermas nodošanu, nedrīksts lietot parastos lubrikantus, jo tie ir toksiski spermatozoīdiem. Izmantojot lubrikantu, ir jāparliecinās, ka tas spermatozoīdiem ir netoksisks. Aizpildot spermas nodošanas protokolu, ir ļoti svarīgi norādīt precīzu informāciju par slimībām ar paaugstinātu temperatūru, operācijām ar narkozi, lietotiem medikamentiem un citām nopietnām saslimšanām, kas pārciestas pedējo trīs mēnešu laikā vai arī agrāk, ja ir nopietnas aizdomas, ka tas varētu ietekmēt spermas kvalitāti ( piem. pārslimots hepatīts). Svarīgi ir savākt visu ejakulātu, jo ejakulāta pirmā frakcija ir spermatozoīdiem visbagātākā. Obligāti atzīmējiet protokolā, ja ievāktais paraugs ir nepilnīgs un kāda ejakulāta daļa ir pazaudēta. Kādas ejakulāta frakcijas pazaudēšana būtiski ietekmē spermas analīzu rezultātus, tādējādi tiks iegūta nepreciza informācija par spermas kvalitāti.

 

Nodošana mājas apstākļos

Savācot spermas paraugu mājas apstākļos precīzi jāievēro Klīnikas norādījumi un jāizmanto AVA Clinic izsniegtais (sterils) trauciņš, pretējā gadījumā spermas kvalitāte transportēšanas laikā var būtiski samazināties. Spermas paraugs majas apstākļos jānodod masturbējot. Nekādā gadījumā (izņemot, ja ārsts ir devis atļauju), paraugu nedrīksts nodot pārtrauktā dzimumakta (Coitus interruptus) vai orālās stimulācijas ceļā, jo siekalas un maksts izdalījumi ir agresīvas vides, kas negatīvi ietekmē spermatozoīdu dzīvotspeju un kvalitāti. Parauga nodošanas procesā nedrīkst izmantot parastos prezervatīvus, jo tie satur vielas, kas nogalina spermatozoīdus. Tūlīt pēc ejakulācijas precīzi jāfiksē laiks (to uzraksta uz spermas trauciņa) un nekavējoties (max 1h laikā) jānogādā spermas paraugs Laboratorijā. Transportēšanas laikā, ja iespējams, spermu uzglabā 37 0C temperatūrā, bet, ja tas nav iespējams — uzglabā tuvu pie ķermeņa, lai nepieļautu strauju spermas atdzīšanu, kas varētu izraisīt  aukstuma soku, kas ievērojami samazina spermatozoīdu kvalitāti.

 

Norādījumu neievērošana negatīvi ietekmē spermas kvalitāti un analīžu rezultātus!

Pēc tam, kad pāris ir veicis ieteiktos izmeklējumus, ārsts-reproduktologs nosaka diagnozi un izstrādā individuālu ārstēšanas plānu. Kad izmeklējumu rezultāti liecina, ka patstāvīga bērna ieņemšana nav iespējama, AVA CLINIC piedāvā vienu no modernajām mākslīgās apaugļošanas metodēm: insemināciju dzemdes dobumā vai ekstrakorporālo apaugļošanu. Izvēlamies pacienta individuālajām īpatnībām atbilstošāko metodi, un tas ļauj sniegt prieku kļūt par vecākiem pat vissarežģītākajos neauglības gadījumos.

Uzziniet, kā mēs varam jums palīdzēt

SAZINIETES
AR AVA CLINIC

Sazinieties ar mums, lai tūlīt uzzinātu, kā mēs varam palīdzēt

Starptautiskie kvalitātes standarti ISO 9001:2008 Uzzināt vairāk

Tagad mēs esam lepni mīļas meitenītes vecāki. Paldies par Jūsu palīdzību, ko jūs mums sniedzāt, lai mēs kļūtu par vecākiem visbrīnīšķīgākajai meitenītei pasaulē.

corner

Maria

45 gadi