Valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras

Kopš 2012. gada pacientiem ir iespēja veikt valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras.

Lai pacientu/-i uzņemtu valsts apmaksātās medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu saņemšanas rindā, vadoties pēc Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumiem Nr.261. “Neauglības diagnosticēšanas kārtība”, pacientam/-ei jābūt uzstādītai atbilstošai diagnozei.

 

Neauglības diagnosticēšanai sievietēm veic:

—  ginekoloģisku izmeklēšanu;

— seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;

— hormonālo izmeklēšanu;

— ultrasonogrāfisko mazā iegurņa orgānu izmeklēšanu;

— olvadu caurlaidības noteikšanu.

Neauglības diagnosticēšanai vīriešiem veic:

— seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;

— spermogrammu.

 

Ja pacientam/-ei nav uzstādīta neauglības diagnoze atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.261 “Neauglības diagnosticēšanas kārtība”, pacients/-e var veikt maksas konsultāciju AVA Clinic kuras, laikā tiks veikti nepieciešamie izmeklējumi un analīzes, diagnozes uztādīšanai. Pēc vizites tiks sagatavots izraksts, ar kuru būs jāgriežas pie valsts ģimenes ārsta vai valsts apmaksāta ginekologa, lai saņemtu nosūtījumu uz valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu.

Ja pacientam/-ei un/vai partnerei/-im uzstādīta atbilstošā diagnoze, pacients/-e ierodas klīnikā ( iepriekš piesakoties) līdzi ņemot visu veikto pārbaužu/analīžu kopijas, diagnozi apstiprinošos dokumentus (kurus iesniegt AVA Clinic) un ģimenes ārsta vai valsts apmaksāta ginekologa nosūtījumu par nepieciešamību veikt medicīnisko apaugļošanu ( pacienta iemaksa 4.00 EUR

 

Medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana sievietēm līdz 40 gadu (ieskaitot) vecumam. Ja olšūnu stimulācija ar medikamentiem uzsākta 40 gadu vecumā un bijusi veiksmīga, tad medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas..

Medicīniskā apaugļošana netiek apmaksāta, ja no valsts budžeta līdzekļiem jau ir apmaksātas divas neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras.

 

Pacienti var saņemt detalizētu informaciju par medicīniskās apaugļošanas procedūru kartību vēršoties pie AVA Clinic ginekologiem, administratorēm, rakstot uz e-pastu ava.riga@avaclinic.lv vai zvanot pa tālr. +371 67001007 vai zvanot uz Nacionālo veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234 vai zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Uz konsultāciju pie speciālista ir iespējams pieteikties pa tālruni, elektroniksi vai klātienē AVA Clinic darba laikā no plkst. 8:00 līdz 18:00.

 

Medicīniskās apaugļošanas veikšana

Ja pacientam tiek uzstādīta diagnoze "neauglība", pacients var vērsties iestādēs, ar kurām Nacionālais veselības dienests ir noslēdzis līgumu par valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšanu.

Pacientam veicot šādas valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, jāmaksā pacienta iemaksa (par katru procedūru 21,00 EUR):

 —  intrauterīnā inseminācija;

 — olnīcas punkcija olšūnu aspirācijai;

 — embrija pārstādīšana;

 — sēklinieku biopsija.

Valsts apmaksātā neauglības ārstēšanas programma sedz visas izmaksas medicīniskās apaugļošanas procedūras ietvaros, kā arī izmaksas, kas saistītas ar medikamentiem olšūnu stimulācijas laikā (medikamenti, kas iekļauti valsts kompensējamo medikamentu sarakstā).

Ja ārstēšanas gaitā pacientam pēc nepieciešamības izmantot kādu no papildmetodēm un pakalpojumiem, kas nav iekļautas Valsts apmaksātās medicīniskās apaugļošanas procedūru skaitā- izmaksas par tām sedz pacients.

 

No pacienta iemaksas ir atbīvotas šādas iedzīvotāju kategorijas:
http://vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi/pacienta-iemaksas/no-pacienta-iemaksm-atbrvots-iedzvotju-grupas 

 

Visas aktulitātes saistībā ar Valsts apmaksāto neauglības ārstēšanas programmu iespējams apskatīt NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv 

 

Uzziniet, kā mēs varam jums palīdzēt

SAZINIETES
AR AVA CLINIC

Sazinieties ar mums, lai tūlīt uzzinātu, kā mēs varam palīdzēt

Starptautiskie kvalitātes standarti ISO 9001:2008 Uzzināt vairāk

Tagad mēs esam lepni mīļas meitenītes vecāki. Paldies par Jūsu palīdzību, ko jūs mums sniedzāt, lai mēs kļūtu par vecākiem visbrīnīšķīgākajai meitenītei pasaulē.

corner

Maria

45 gadi