Jūsu olšūna –
partnera sperma

Šo ārstniecības metodi iesaka tad, kad grūtniecība neiestājas dabiskā ceļā, un ir noteikta neauglības diagnoze. Ārstēšanas metode, kurā apaugļošana notiek ārpus sievietes organisma, un sievietes olšūnas tiek apaugļotas ar anonīma donora spermu. Šai metodei ir labi rezultāti, jo donora sperma kvalitātes un spermatozoīdu kvantitātes ziņā atbilst standarta prasībām. Šo ārstniecības metodi iesaka, kad sievietei nav vīriešu kārtas partnera vai arī partnera spermai nav tāda kvalitāte, lai to varētu izmantot apaugļošanai.

1. Olšūnu stimulācija.

Ārsts-reproduktologs sastāda Jums vispiemērotāko olnīcu stimulācijas shēmu ar FSH (folikulus stimulējošs hormons) preparātiem. Tās rezultātā attīstās vairāk olšūnu, nekā tas notiek dabiskā ceļā.

Tas aizņem no 10 līdz 12 dienām. Ārsts ar ultraskaņas izmeklējumu (USD) palīdzību uzmanīgi seko līdzi folikulu skaitam un augšanai. Ja efektivitāti ir nepieciešams palielināt, ārsts var mainīt stimulācijas metodi.

2. Olšūnu ņemšana

Olšūnu ņemšana notiek, pacientei atrodoties narkozes ietekmē. Folikulu šķidrums no olšūnām tiek iesūkts tievā adatā, procesam sekojot ar ultraskaņu. Procedūra ilgst līdz divdesmit minūtēm.

3. Apaugļošana

To, kādu neauglības ārstēšanas metodi izvēlēties, nosaka spermas kvalitāte. No spermatozoīdu daudzuma un kustīguma ir atkarīga apaugļošanas metodes izvēle.
1. IVF — sperma tiek ievietota traukā ar olšūnām un nākošajā dienā pārbauda, cik olšūnas ir apaugļotas.
2. Mikroapaugļošana ICSI –spermatozoīds tiek ievadīts olšūnas citoplzmā ar adatas palīdzību. Tiek atlasīti visaktīvākie spermatozoīdi un apaugļošana notiek dažas stundas pēc olšūnu ņemšanas.

4. Embrija izvēle

Apaugļotās olšūnas aug inkubatorā, kurā tiek uzturēta noteikta temperatūra un oglekļa dioksīda līmenis. Kad olšūna sāk dalīties, tā kļūst par embriju. Embrijus iedala pēc šūnu skaita un to struktūras kvalitātes.

Labākie tiek izvēlēti pārnešanai uz dzemdi, bet pārējos iesaldē. Dažreiz embrijus laboratorijā audzē piecas dienas. Šo metodi sauc par kultivēšanu līdz blastocistas stadijai. Tā palīdz atlasīt dzīvotspējīgākos embrijus. Lēmumu par šīs metodes pielietošanu pieņem ārsts un embriologs.

5. Embriju pārnešana uz dzemdes dobumu.

Parasti embrijus pārnes uz dzemdi trešajā dienā pēc olšūnu punkcijas. Parasti pārnes vienu vai divus embrijus.

Viena embrija pārnešanu iesaka, ja embrijs ir ļoti kvalitatīvs, paciente ir reproduktīvā vecumā un tas ir pirmais mēģinājums. Divu embriju pārnešana palielina grūtniecības iestāšanās iespēju, bet palielina arī divu augļu grūtniecības risku. Pārnešanas procedūra ir ātra un nesāpīga. Embriju pārnes caur vagīnu uz dzemdi ar smalku plastmasas katetru. Grūtniecība iestājas, ja embrijs dažu dienu laikā pēc ievades piestiprinās dzemdes gļotādas membrānai.

6. Laiks no embrija pārnešanas līdz grūtniecības testam

Ticamu grūtniecības testa rezultātu var iegūt divas nedēļas pēc implantācijas. Daudziem šī gaidīšana ir grūtākais ārstēšanas posms. Atliek vien gaidīt un cerēt, ka embrijs piestiprināsies dzemdes gļotādas membrānai, un grūtniecība iestāsies.

Šajā laikā pacienta noskaņojums svārstās no optimisma un eiforijas līdz dziļam izmisumam. Ārstējošais ārsts, medmāsas un AVA CLINIC speciālisti palīdzēs Jums, atbalstīs un iedvesmos.

7. Grūtniecības tests

Asins analīzes tiek viektas divpadsmit dienas pēc embrija pārnešanas. Urīna analīze – pēc četrpadsmit dienām.

AVA CLINIC komanda rezultātu gaida ar tādu pašu aizrautību kā Jūs. Mēs aicinām nekavēties ar rezultāta paziņošanu mums.

Uzziniet, kā mēs varam jums palīdzēt

SAZINIETES
AR AVA CLINIC

Sazinieties ar mums, lai tūlīt uzzinātu, kā mēs varam palīdzēt

Starptautiskie kvalitātes standarti ISO 9001:2008 Uzzināt vairāk

Tagad mēs esam lepni mīļas meitenītes vecāki. Paldies par Jūsu palīdzību, ko jūs mums sniedzāt, lai mēs kļūtu par vecākiem visbrīnīšķīgākajai meitenītei pasaulē.

corner

Maria

45 gadi